Vladimír Dráb, montáž satelitu

Montáž satelitu

Satelity, televizní antény - Milan Dráb, Praha 6 Provádí montáž satelitu a montáž televizních antén

Montáž satelitu

Montáž satelitu teoreticky zvládne s pomocí podrobného návodu i samouk, přesto montáž satelitu svépomocí nepoporučuji. Bez použití úzce specializované měřící techniky, kterou mám k dispozici se Vám pravděpodobně nepodaří se zaměřit na ten správný satelit. Ušetřené peníze za montáž satelitu tak zcela jistě nevyváží problémy a čas strávený na neodborné instalaci. Nehledě na to, že na montáž satelitu poskytuji záruku.

Montáž satelitu - pořízení sady satelitního přijímače

Pro příjem televize ze satelitu je potřeba instalovat a vzájemně propojit několik přístrojů. Je potřeba instalovat satelitní parabolickou anténu s konvertorem, set-top-box a propojovací koaxiální kabel. Doporučujeme nekupovat jednotlivé komponenty pro příjem televizního signálu ze satelitu samostatně, ale využít některý z cenových balíčků, které nabízejí specializovaní prodejci satelitní techniky.

Výhodou při zakoupení kompletu pro satelitní příjem je, ze obsahuje pouze značkové, vzájemně sladěné komponenty, které jsou zárukou bezproblémové montáže, dlouhodobého provozu a maximálního výkonu celého satelitního kompletu. Vyhnete se tak mnohým problémům v budoucnosti a navíc často i podstatně ušetříte. Prodejci satelitní techniky obvykle nabízejí satelitní komplet za výhodnější cenu, než když by jste jednotlivé části kupovali po částech.

Nedoporučujeme kupovat neznačkové neověřené přístroje, u kterých není záruka kvality, s těmito přístroji máme špatné zkušenosti.

Montáž satelitu - instalace parabolické antény

První krok při montáži satelitu - instalaci parabolické antény s konvertorem doporučujeme přenechat naší firmě. Pro montáž paraboly je potřeba použít speciální měřicí přístroje. Nedoporučujeme svépomocí se trefovat metodou pokus-omyl na ten správný satelit, strávíte na tom mnohem více času, nežsi myslíte. Při instalaci parabolické antény postupujeme vyzkoušenou posloupností kroků, kdy každý úkon důkladně prověřujeme a proměříme měřicími přístroji.

Montáž satelitu - propojení set top boxu

Propojení konvertoru satelitu a set-top-boxu se zajistí koaxiálním kabelem. Používám pouze kalitní koaxiální kabel s koncovkami, pro zajištění dlouhodobé spolehlivosti i ve venkovním prostředí. Dešťová voda stékající na konektory může narušit spolehlivost zařízení, v případě nekvalitních koncovek kabelu.

Montáž satelitu - nastavení antény a ladění stanic

Po prvním zapnutí satelitního přijímače je potřeba provést základní nastavení antény a ladění. Pokud má zákazník jen jednu satelitní anténu s jedním konvertorem, je nastavení jednoduché. Pokud chce zákazník přijímat signál z více družic, je potřeba toto pečlivě nastavit. Existují satelitní antény s motorickým pohonem, které se směrují na různé satelity, nebo můžete mít několik samostatných satelitních antén s několika konvertory. Každá konfigurace satelitních antén vyžaduje pečlivé nastavení.

Po základním nastavení satelitní antény následuje ladění a vyhledávání dostupných vysílacích stanic ze satelitu. Tato činnost může zabrat několik minut až desítek minut.

Nastavení výstupu a závěrečná kontrola

Na závěr montáže satelitu patří správné nastavení výstupu a kontrola všech funkcí a přepínámí. Aby se všechny pořady zobrazovaly na televizoru správně, je musí být parametry výstupu správně nastavené. Set-top-box a televizi lze propojit různými kabely, my obvykle používáme kabel SCART s podporou RGB. Typu televizní obrazovky a použitému typu propojovacího kabelu odpovídá nastavení satelitu.

 

Montáž satelitu

Vladimír Dráb zajišťuje montáž satelitů různých typů na budovách a stavebních objektech. Montáže satelitu a televizních antén zajišťuji v Praze a ve Středočeském kraji. Součástí montáže satelitu je i instalace kabelových vedení, rozvodné skříně a uvedení do provozu. Objednejte montáž satelitů a televizní antény nejlépe telefonicky.